Novinky

SkialpujFEST je za námi. Proměnili jste Pec ve své město

Krkonoše patřily o víkendu vám skialpinistům. Parádní podmínky, dostatek sněhu a slunečné počasí dopřálo třetímu ročníku SkialpujFESTu více než ideální podmínky. Do Pece se nás prodloužený víkend sjelo na sedm stovek.

Pec hlásí sněžení, na víkend se vyjasní

Do čtvrtka sněžení, na víkend sluníčko. Pokud jste si mysleli, že počasí už zapomnělo, jaké je to vykouzlit v polovině ledna pravou horskou atmosféru, tak letos si to můžete v Peci připomenout. “Udělejte festival znovu v polovině ledna, o počasí se postarám,” říkala nám loni Míša Boudová z KlonDike music clubu. Kroutili jsme hlavami, ale

Sháníte vybavení? Během festivalu bude levnější

Přednášky, párty, workshopy: jasné, ale příští týden se bude v Peci pod Sněžkou především skialpovat. A na to potřebujete co? Skialpovou výbavu. Pokud tu svoji ještě nemáte, můžete si ji buď vypůjčit, nebo koupit. K obojímu bude v rámci SkialpujFESTu dostatek příležitostí. A hlavně, půjde to levněji: a to jak přímo v Peci, kde ušetříte při nákupu i vypůjčení, tak v Praze.

Průvodce programem: jaké workshopy vybrat?

Festivalový program je široký. Proto se nabízí otázka: jak ho poskládat, aby vyhovoval právě vám? Přinášíme stručného průvodce. Na SkialpujFESTu sami rozhodujete, jaký budete mít program. V procesu registrace vybíráte v každém časovém bloku právě jednu přednášku či workshop, kterého se zúčastníte. To umožňuje složit si festival tak, aby vám vyhovoval a využít všechny dny

Je to tady zase! Spustili jsme předprodej

Po úspěšném loňském ročníku se Pec pod Sněžkou začátkem příštího roku opět promění v centrum skialpinismu. Od 18. do 21. ledna budou moci všichni příznivci skialpinismu zavítat na desítky odborných přednášek, workshopů a testovat vybavení, nebo si užít výlety po Krkonoších. Nebude chybět ani legendární noční závod Noc Tuleních pásů nebo noční procházka s Ondrou Moravcem.

Fotografie: SkialpujTest ukázal lyže na příští rok

Když to nevyšlo v lednu, povedlo se v polovině března. V sobotu 18. března jsme na Portáškách ve Velké Úpě uspořádali historicky první SkialpujTEST. Největší veřejný test skialpových lyží. V testovacím depu se nám sešlo více než 90 párů skialpových lyží,  přes 60 páru skialpových bot od většiny předních lyžařských značek.

SkialpujFEST 2023 v obrazech

Téměř dvacet workshopů a přednášek, pět horských bud,  dva sály v centru Pece a na dvě stovky účastníků, taková byla kulisa letošního SkialpujFESTu zvěčněná objektivy fotografů Tomáše Bintera a Martina Wawrzyczeka. Pokud jste u toho byli s nimi, můžete se na dvou stovkách snímků zkusit najít. Pokud ne, berte to jako inspiraci pro příští rok.

Svátek skialpinismu přivolal do Pece zimu

Ne za pět minut dvanáct, ale doslova v pravé poledne se rozhodlo, že největší český festival skialpinismu SkialpujFEST proběhl v Peci pod Sněžkou v plně zimních kulisách zasněžených Krkonoš. Dlouho očekávané sněžení umožnilo uskutečnit kompletní festivalový program a více než pět set skialpinistů si v roli závodníků nebo diváků užilo i skvělou atmosféru tradičního nočního závodu Noci Tuleních pásů.

Počasí se umoudří, tvrdí meteorologové

S blížícím se datem SkialpujFESTu asi všichni stále častěji sledujeme předpovědní modely a přejeme si brzký příchod zimy. Tak snad se konečně dočkáme. V Alpách je už na tento týden ohlášen letos třetí! “powder alert” a nejpozději během druhého jarního víkendu by se zimní charakter počasí měl dostat i k nám. To vypadá dobře. Podle posledních zpráv meteorologů

Speciální program pro začátečníky

Festival je tu pro začátečníky i závodníky. Ať už se s tímto krásným sportem teprve seznamujete, nebo chcete úspěšně závodit, najdete si v bohatém programu workshopů i přednášek to pravé. Hned několik celodenních kurzů letos zaměřujeme na základy skialpinismu a lavinovou výuku pro začátečníky. Zvolte si v programu workshop “Základy skialpu pro začátečníky” nebo “Lavinový kurz pro začátečníky”

Festival a Noc Tuleních pásů patří k sobě

Pokud jste již po dvacet let zvyklí mířit poslední lednový víkend za skialpovými závody do Pece na Noc Tuleních pásů, pak se možná ptáte: co že je to ten SkialpujFEST? Jak souvisí s naším NTP? Takové otázky jsou na místě, ale nebojte se. S Nocí Tuleních pásů se nic nemění. Stále se ji můžete účastnit stejně, jako jste zvyklí a SKialpujFESTem se vůbec nerozptylovat. Ale byla by to velká škoda! 

Připravujeme pro vás SkialpujFEST 2023

Právě v těchto týdnech pro vás usilovně připravujeme druhý ročník SkialpujFESTu. Ladíme programové bloky, vybíráme lokace a celkově pracujeme na tom, aby SKialpujFEST byl o rok lepší. Festival proběhne opět v Peci pod Sněžkou, společně s Nocí Tuleních pásů a to v termínu od 19. do 22. ledna 2023.

Jak sestavit program?

SkialpujFEST je v mnoha směrech jiný festival. Jeho program se neodehrává v přednáškových sálech, ale na horských chatách. Nenabízí jen možnost pasivně poslouchat a vzdělávat se, ale na mnoha workshopech si můžete i aktivně vyzkoušet většinu skialpových dovedností. A co je nejdůležitější: program festivalu si sestavujete vy sami. Každého z nás zajímá něco jiného: začátečnici

Přejít nahoru