Novinky

Fotografie: SkialpujTest ukázal lyže na příští rok

Když to nevyšlo v lednu, povedlo se v polovině března. V sobotu 18. března jsme na Portáškách ve Velké Úpě uspořádali historicky první SkialpujTEST. Největší veřejný test skialpových lyží. V testovacím depu se nám sešlo více než 90 párů skialpových lyží,  přes 60 páru skialpových bot od většiny předních lyžařských značek.

SkialpujFEST 2023 v obrazech

Téměř dvacet workshopů a přednášek, pět horských bud,  dva sály v centru Pece a na dvě stovky účastníků, taková byla kulisa letošního SkialpujFESTu zvěčněná objektivy fotografů Tomáše Bintera a Martina Wawrzyczeka. Pokud jste u toho byli s nimi, můžete se na dvou stovkách snímků zkusit najít. Pokud ne, berte to jako inspiraci pro příští rok.

Svátek skialpinismu přivolal do Pece zimu

Ne za pět minut dvanáct, ale doslova v pravé poledne se rozhodlo, že největší český festival skialpinismu SkialpujFEST proběhl v Peci pod Sněžkou v plně zimních kulisách zasněžených Krkonoš. Dlouho očekávané sněžení umožnilo uskutečnit kompletní festivalový program a více než pět set skialpinistů si v roli závodníků nebo diváků užilo i skvělou atmosféru tradičního nočního závodu Noci Tuleních pásů.

Počasí se umoudří, tvrdí meteorologové

S blížícím se datem SkialpujFESTu asi všichni stále častěji sledujeme předpovědní modely a přejeme si brzký příchod zimy. Tak snad se konečně dočkáme. V Alpách je už na tento týden ohlášen letos třetí! „powder alert“ a nejpozději během druhého jarního víkendu by se zimní charakter počasí měl dostat i k nám. To vypadá dobře. Podle posledních zpráv meteorologů

Průvodce programem: jaké workshopy vybrat?

Festivalový program je široký. Proto se nabízí otázka: jak ho poskládat, aby vyhovoval právě vám? Přinášíme stručného průvodce. Na SkialpujFESTu sami rozhodujete, jaký budete mít program. V procesu registrace vybíráte v každém časovém bloku právě jednu přednášku či workshop, kterého se zúčastníte. To umožňuje složit si festival tak, aby vám maximálně vyhovoval a využít všechny

Speciální program pro začátečníky

Festival je tu pro začátečníky i závodníky. Ať už se s tímto krásným sportem teprve seznamujete, nebo chcete úspěšně závodit, najdete si v bohatém programu workshopů i přednášek to pravé. Hned několik celodenních kurzů letos zaměřujeme na základy skialpinismu a lavinovou výuku pro začátečníky. Zvolte si v programu workshop “Základy skialpu pro začátečníky” nebo “Lavinový kurz pro začátečníky”

Festival a Noc Tuleních pásů patří k sobě

Pokud jste již po dvacet let zvyklí mířit poslední lednový víkend za skialpovými závody do Pece na Noc Tuleních pásů, pak se možná ptáte: co že je to ten SkialpujFEST? Jak souvisí s naším NTP? Takové otázky jsou na místě, ale nebojte se. S Nocí Tuleních pásů se nic nemění. Stále se ji můžete účastnit stejně, jako jste zvyklí a SKialpujFESTem se vůbec nerozptylovat. Ale byla by to velká škoda! 

Připravujeme pro vás SkialpujFEST 2023

Právě v těchto týdnech pro vás usilovně připravujeme druhý ročník SkialpujFESTu. Ladíme programové bloky, vybíráme lokace a celkově pracujeme na tom, aby SKialpujFEST byl o rok lepší. Festival proběhne opět v Peci pod Sněžkou, společně s Nocí Tuleních pásů a to v termínu od 19. do 22. ledna 2023.

Jak sestavit program?

SkialpujFEST je v mnoha směrech jiný festival. Jeho program se neodehrává v přednáškových sálech, ale na horských chatách. Nenabízí jen možnost pasivně poslouchat a vzdělávat se, ale na mnoha workshopech si můžete i aktivně vyzkoušet většinu skialpových dovedností. A co je nejdůležitější: program festivalu si sestavujete vy sami Každého z nás zajímá něco jiného: začátečnici

Přejít nahoru