Novinky

Fotografie: SkialpujTest ukázal lyže na příští rok

Když to nevyšlo v lednu, povedlo se v polovině března. V sobotu 18. března jsme na Portáškách ve Velké Úpě uspořádali historicky první SkialpujTEST. Největší veřejný test skialpových lyží. V testovacím depu se nám sešlo více než 90 párů skialpových lyží,  přes 60 páru skialpových bot od většiny předních lyžařských značek.

Celý článek »

Líbil nebo nelíbil? Jaký byl SkialpujFEST?

Festival je stále na začátku, chceme ho pořád zlepšovat. Proto budeme moc rádi, když se s námi podělíte o váš názor. Vyplnění ankety nezabere víc než 5 minut. Díky nim ale bude příští ročník zas o kus lepší. Prvnímu, prostřednímu a poslednímu, kdo anketu vyplní, pošleme boží tričko!

Celý článek »

SkialpujFEST 2023 v obrazech

Téměř dvacet workshopů a přednášek, pět horských bud,  dva sály v centru Pece a na dvě stovky účastníků, taková byla kulisa letošního SkialpujFESTu zvěčněná objektivy fotografů Tomáše Bintera a Martina Wawrzyczeka. Pokud jste u toho byli s nimi, můžete se na dvou stovkách snímků zkusit najít. Pokud ne, berte to jako inspiraci pro příští rok.

Celý článek »

Svátek skialpinismu přivolal do Pece zimu

Ne za pět minut dvanáct, ale doslova v pravé poledne se rozhodlo, že největší český festival skialpinismu SkialpujFEST proběhl v Peci pod Sněžkou v plně zimních kulisách zasněžených Krkonoš. Dlouho očekávané sněžení umožnilo uskutečnit kompletní festivalový program a více než pět set skialpinistů si v roli závodníků nebo diváků užilo i skvělou atmosféru tradičního nočního závodu Noci Tuleních pásů.

Celý článek »

Počasí se umoudří, tvrdí meteorologové

S blížícím se datem SkialpujFESTu asi všichni stále častěji sledujeme předpovědní modely a přejeme si brzký příchod zimy. Tak snad se konečně dočkáme. V Alpách je už na tento týden ohlášen letos třetí! „powder alert“ a nejpozději během druhého jarního víkendu by se zimní charakter počasí měl dostat i k nám. To vypadá dobře. Podle posledních zpráv meteorologů

Celý článek »

Průvodce programem: jaké workshopy vybrat?

Festivalový program je široký. Proto se nabízí otázka: jak ho poskládat, aby vyhovoval právě vám? Přinášíme stručného průvodce. Na SkialpujFESTu sami rozhodujete, jaký budete mít program. V procesu registrace vybíráte v každém časovém bloku právě jednu přednášku či workshop, kterého se zúčastníte. To umožňuje složit si festival tak, aby vám maximálně vyhovoval a využít všechny

Celý článek »
Přejít nahoru