Speciální program pro začátečníky

Festival je tu pro začátečníky i závodníky. Ať už se s tímto krásným sportem teprve seznamujete, nebo chcete úspěšně závodit, najdete si v bohatém programu workshopů i přednášek to pravé.

Hned několik celodenních kurzů letos zaměřujeme na základy skialpinismu a lavinovou výuku pro začátečníky.

Pokud vás na festivalu čekají vaše první skialpové kroky, zvolte si v programu workshop “Základy skialpu pro začátečníky”. Seznámíme se v něm s naprostými základy jako: co je to skialp, co k němu potřebujete a jak ho nejlépe praktikovat. Ukážeme vám vše okolo skialpové výstroje, dozvíte se, jak se liší jednotlivé skialpové disciplíny a osvojíte si vše potřebné, co musíte znát před tím, než se vydáte na svůj první výlet.

Z dalších bloků věnujte pozornost třeba “Lavinovému kurzu pro začátečníky” a z přednášek dvouhodinovce “Předpověď počasí v zimních horách” nebo nedělnímu workshopu “Praktický workshop plánování výletu. Digitálně, s mobilem a GPS“.I když v něm už se pustíme ve znalostech trochu dál a určitě ho doporučujeme i zkušeným skialpinistům.

Zní to lákavě? Koukněte do sekce vstupenky a vyberte zda si k festivalu střihnete i veřejný závod Noc Tuleních pásů nebo procházku nočními Krkonošemi.

Přejít nahoru