Speciální program pro začátečníky

Festival je tu pro začátečníky i závodníky. Ať už se s tímto krásným sportem teprve seznamujete, nebo chcete úspěšně závodit, najdete si v bohatém programu workshopů i přednášek to pravé.

Hned několik celodenních kurzů letos zaměřujeme na základy skialpinismu a lavinovou výuku pro začátečníky.

Pokud vás na festivalu čekají vaše první skialpové kroky, zvolte si v programu workshop “Základy skialpu pro začátečníky”. Seznámíme se v něm s naprostými základy jako: co je to skialp, co k němu potřebujete a jak ho nejlépe praktikovat. Ukážeme vám vše okolo skialpové výstroje, dozvíte se, jak se liší jednotlivé skialpové disciplíny a osvojíte si vše potřebné, co musíte znát před tím, než se vydáte na svůj první výlet.

Z dalších bloků věnujte pozornost “Zásadám správného plánování skialpové túry” a “Lavinovému kurzu pro začátečníky” nebo přednášce Horské služby: Jak se vyznat v lavinové předpovědi. Pokud cítíte, že byste rádi zapracovali i na svých sjezdových dovednostech, určitě si pročtěte náplň kurzu “Dolů z kopce jednoduše a úsporně“, v němž vám Ondra Novák srovná lyžařský styl.

Zní to lákavě? Koukněte do sekce vstupenky a vyberte zda si k festivalu střihnete i Noc Tuleních pásů nebo procházku nočními Krkonošemi.

Přejít nahoru