Víkendový skialpový festival v peci pod sněžkou

16. – 19. LEDNA 2025

V druhé polovině ledna 2024 bude Pec patřit skialpinistům. Zúčastněte se celodenních workshopů pod vedením horských vůdců. Poslechněte si přednášky v autentickém prostředí horských chat. Nebo se postavte na start veřejného závodu s další pětistovkou stejně bláznivých skialpinistů, jako jste vy sami.

Horské boudy

Podstatná část festivalového programu proběhne v jedinečné atmosféře horských bud rozesetých po úbočí peckých kopců. Mezi jednotlivými přednáškovými sály se budete přesouvat jak jinak než na skialpových lyžích. Jedinečný charakter místa k takovému způsobu organizace přímo vybízí.

Atmosféra

Pec pod Sněžkou proměníme v centrum skialpinismu. Třetí březnový víkend bude jedno z našich nejznámějších horských center patřit skialpinistům. Nezáleží na tom, jestli začínáte, nebo jste skialpu propadli již před mnoha lety. Na SkialpujFESTu si najdete program právě pro vás.

Workshopy

Po celou dobu festivalového programu můžete těšit na atraktivní workshopy vedené našimi nejrespektovanějšími odborníky v čele s certifikovanými horskými vůdci, Radoslavem Grohem, Martinem Honzíkem, Ondřejem Moravcem a mnohými dalšími. Ti všichni vás v praktických kurzech přímo na sněhu zasvětí do problematiky lavinové záchrany, naučí lyžovat v náročném terénu nebo vám poradí jak na přechod ledovce. Workshopy si vybíráte a platíte zvlášť v průběhu nákupu vstupenek.

Vzdělávání

Mezi nabídku workshopů je zařazena trojice speciálních vzdělávacích bloků, na kterých se pod vedením horských vůdců budou jejich účastníci důkladně věnovat jedné ze základních skialpových problematik. Celodenní kurzy letos zaměřujeme na základy skialpinismu a lavinovou výuku pro začátečníky i pokročilé.

Afterparty

Co by to bylo za akci, kdyby chyběla společenská zábava. Samozřejmě že plni zážitků budete už po absolvování odborného programu. Následný mentální odpočinek nabídne seznamovací invitation party, pozávodní setkání v klubu KlonDike i po celou dobu otevřený festivalový bar.
Přejít nahoru