Čtyřdenní skialpový festival v peci pod sněžkou

20 – 23
Ledna
Dvacetdva

V druhé polovině ledna 2022 bude Pec patřit skialpinistům. Zúčastněte se celodenních workshopů pod vedením horských vůdců. Poslechněte si přednášky v autentickém prostředí horských chat. Nebo se postavte na start veřejného závodu s jedním z nejvýraznějších mužů světového skialpinismu Benediktem Böhmem.

Horské chaty

Podstatná část festivalového programu proběhne v jedinečné atmosféře horských chat rozesetých po úbočí peckých kopců. Mezi jednotlivými přednáškovými sály se budete přesouvat jak jinak než na skialpových lyžích. Jedinečný charakter místa k takovému způsobu organizace přímo vybízí.

Atmosféra

Pec pod Sněžkou proměníme v centrum skialpinismu. Čtvrtý lednový víkend bude jedno z našich nejznámějších horských center patřit skialpinistům. Nezáleží na tom, jestli začínáte, nebo jste skialpu propadli již před mnoha lety. Na SkialpujFESTu si najdete program právě pro vás.

Workshopy

Po celý pátek a sobotu se v rámci festivalého programu můžete těšit na atraktivní workshopy vedené našimi nejrespektovanějšími odborníky: Marek Biskupič, Peter Purda, Ondřej Novák, Martin Honzík a mnoho dalších vás v praktických kurzech přímo na sněhu zasvětí do problematiky lavinové záchrany, naučí lyžovat v náročném terénu nebo vytvarují skelet skialpových bot.

Přednášky

Odpolední a večerní program festivalu je věnován odborným přednáškám. Ve velkém sále hotelu Horizont, ale i v menších prostorech celé Pece pod Sněžkou se můžete těšit na prezentace Aleny Zárybnické, zástupců KRNAPu, horské služby, Marka Biskupiče nebo hlavních hvězd: Javiera de Villy i Benedikta Böhma.

Noc tuleních pásů

V rámci festivalového programu proběhne i největší skialpový závod v Česku: Noc Tuleních pásů. Na startu samozřejmě nebudou chybět ani festivaloví hosté v čele s velkými favority na vítězství Benediktem Böhmem a Javierem Martínem de Villou. Jak si povedou v náročné česko-slovenské konkurenci?

Vzdělávání

Mezi nabídku workshopů je zařazena trojice speciálních vzdělávacích bloků, na kterých se pod vedením horských vůdců budou jejich účastníci důkladně věnovat jedné ze základních skialpových problematik. Celodenní kurzy letos zaměřujeme na základy skialpinismu a lavinovou výuku pro začátečníky i pokročilé.

Testování

Festivalový program nabídne dostatek možností pro praktické testování výbavy: jak té standardní, tedy lyží, vázání a bot, tak oblečení, lavinové výbavy nebo batohů. Prezentační stánky partnerů budou otevřeny po celý víkend, záleží jen na vás, kdy je přijdete navštívit.

Afterparty

Co by to bylo za akci, kdyby chyběla společenská zábava. Samozřejmě že plni zážitků budete už po absolvování odborného programu. Následný mentální odpočinek nabídne seznamovací invitation party, pozávodní setkání v klubu KlonDike i hotelu Horizont i po celou dobu otevřený festivalový bar.

Partneři a sponzoři

Generální partner

Partner

Sponzoři

Scroll to Top