Pec hlásí sněžení, na víkend se vyjasní

Do čtvrtka sněžení, na víkend sluníčko. Pokud jste si mysleli, že počasí už zapomnělo, jaké je to vykouzlit v polovině ledna pravou horskou atmosféru, tak letos si to můžete v Peci připomenout.

“Udělejte festival znovu v polovině ledna, o počasí se postarám,” říkala nám loni Míša Boudová z KlonDike music clubu. Kroutili jsme hlavami, ale protože KlonDike je pro naše zázemí naprosto stěžejní, kývli jsme na to. A přes léto se několikrát připomínali, zda už má počasí domluvené.

Dnes nám zvoní telefon: Míša. “Tak jak? Takhle to stačí?” Stačí. Lépe už to asi nejde. V Krkonoších od pondělí sněží a na víkend se má obloha vyjasnit. Teploty? Týden před festivalem konstantní okolo -5°C a na víkend to nebude jiné. Jen na ten prašan bude svítit sluníčko.

Noc tuleních pásů ve své originální trati
Po divných, covidových, zkrácených a bezesněžných letech nás letos konečně čeká Noc tuleních pásů se vším všudy: poběžíme hlavní trať včetně cik-caků na Růžohorky, pak Portášky z kopce dolů, Javořím dolem zpět na kopec a pak.. pak se nechte překvapit. Organizátoři pro vás možná chystají drobné překvapení. Zatím hlásí, že: “Stále sněží a sněží!” Budou koláčky, medaile, tombola i párty.

Mimochodem, chtěli byste se orientovat v našich sněhových obrázcích, kterými jsme doprovodili tento článek? Pak koukněte na následující workshopy.

Počasí se bude věnovat:

foto: boudadanielka.cz

Fotogalerie:

Přejít nahoru