Jak předpovědět počasí? A jde to?

Alena Zárybnická
Pátek, 19. ledna 2024
Grand Hotel Hradec: 15:15–16:45
Cena: 490 , Volných míst: 3

Tohle si nenechte ujít. Unikátní workshop na kterém budete mít příležitost podívat se přímo pod ruce meteoroložce Aleně Zárybnické a to právě ve chvíli, kdy sestavuje konkrétní předpověď počasí pro určitou lokalitu a období. Na Aleny práci nedají dopustit naši přední horolezci jako Mára Holeček, Matěj Bernát nebo Radek Jaroš a mnoho dalších. Prakticky žádná z jejich expedic se neobejde bez její práce. Jak zjistit jaké bude počasí? Jak odhadnout jeho vývoj, tendenci a třeba množství srážek? Kam konkrétně si Alena chodí pro data a jak s nimi pracuje?

Alena Zárybnická je uznávanou odbornicí a její práce zahrnuje nejen vědecký výzkum, ale také aplikaci moderních technologií a datových modelů k dosažení co nejpřesnějších meteorologických předpovědí. Během workshopu se dozvíte nejen o základech meteorologie, ale také o sofistikovaných technikách sběru a analýzy dat, které dnes usnadňují a zpřesňují meteorologickou předpověď. Dozvíte se, jak interpretovat meteorologické mapy, jak se používají satelitní a radarové snímky nebo jak se provádí numerické modelování pro předpovídání počasí.

Po absolvování workshopu byste měli nejen lépe porozumět tomu, proč předpověď někdy vyjde a jindy se mýlí. Jak těžké je zjistit počasí na další den a týden a a které zdroje používat či kterým se raději vyhnout.

 

490 

Přejít nahoru