Výrovka

Program:


Kdo by ji neznal? Výrovka je hřebenová chata, založená v 18. století, kdy bylo v sedle mezi Luční horou a Zadní planinou, 2,5 kilometru jihozápadně od Luční boudy ve výšce 1356 m n. m. postaveno jednoduché přístřeší honosně nazývané Hotel Výrovka. Dnešní podobu dostala bouda v letech 1988 až 1990 a od roku 1991 je v majetku Klubu českých turistů.

My si festival bez Výrovky neumíme představit. Jak díky její strategické poloze, tak zejména proto, že tam na place i v zázemí už po dlouhé roky vládne něžnou rukou Míša Šťastná. Chatařka původem z Prahy, je už přes dvacet let nedílnou součástí Krkonoš. Vídat jste se s ní mohli nejdříve na Medvědí boudě, po víc než deset let již ale buduje k obrazu svému právě Výrovku. A je to jistě jeden z důvodů, proč je tam nahoře tak příjemně. Však to během festivalových přednášek a workshopů poznáte sami.

Pokud zvažujete, že byste se na Výrovce během festivalu ubytovali, určitě tleskáme. Je to díky poloze na hřebeni odvážný nápad, za který od nás dostanete pochvalu. Popřednáškové a povečírkové návraty z Klondiku budou jistě výzvou. Na druhou stranu se můžete těšit na ranní odměnu v podobě východu slunce nad ještě spící Pecí.

Zimní cena za pokoj je na Výrovce 1 100 Kč se snídaní osoba/noc. Zavděk můžete vzít i noclehárnou (velká místnost se spaním na palandách), kde vás noc přijde jen na 690 Kč/osobu se snídaní.

Pro více informací: 

http://www.vyrovka-krkonose.cz/
+420 499 429 007
info@vyrovka-krkonose.cz
Rezervace na: http://www.vyrovka-krkonose.cz/rezervace/

Přejít nahoru