Festival a Noc Tuleních pásů patří k sobě

Pokud jste již po dvacet let zvyklí mířit poslední lednový víkend za skialpovými závody do Pece na Noc Tuleních pásů, pak se možná ptáte: co že je to ten SkialpujFEST? Jak souvisí s naším závodem? Takové otázky jsou na místě, ale nebojte se. S Nocí Tuleních pásů se nic nemění. Stále se ji můžete účastnit stejně, jako jste zvyklí a SKialpujFESTem se vůbec nerozptylovat. Ale byla by to velká škoda! 

Myšlenka skialpového festivalu je stará několik let. Uspořádat setkání, na kterém se začátečníci i zkušení skialpinisté budou moci v rámci odborného programu setkat s horskými vůdci, záchranáři, lavinovými experty i sportovci a načerpat od nich zkušenosti a inspiraci byla dlouho naším snem. Navíc nám opakovaně rok co rok bylo líto, že atmosféra, kterou společně prožíváme během závodní soboty, netrvá déle. Zdálo se nám škoda nevyužít příležitosti, kdy se na jednom místě sejde několik stovek skialpinistů z celého Česka, Slovenska a dalších zemí a nesnažit se společně užít si na skialpech ještě něco navíc. 

Noc Tuleních pásů je vyvrcholením skialpujfestu

SkialpujFEST pomyslně obklopuje Noc Tuleních pásů, přičemž závod samotný je jeho vyvrcholením. Mnoho z nás beztak na závod nemířila jen na otočku a o celém závodním víkendu už putovala po Krkonoších a užívala si skialpové pohody. Nyní si čtyři dny od čtvrtka do neděle můžete navíc vyplnit účastí na zajímavých workshopech a inspirativních přednáškách. Celý festival je navíc koncipován tak, že jeho program není pevně narýsován a každý z účastníků si ho staví takzvaně na přání – během registrace. Je jen na vás, zda si víkend zpestříte jednou přendáškou na Výrovce, nebo si program vyplníte s přesností na minuty. Stejně jako časovou náročnost programu lze volit i jeho odbornou náročnost.

Začátečníci si vyberou účast na celodenním skialpovém kurzu, přednášku o horském počasí nebo prezentaci k plánování horské túry. Zkušení skialpinisté se zase mohou v pokročilých workshopech zdokonalit v lavinových znalostech, první pomoci nebo si vyslechnout zkušenosti předního horského záchranáře. Pro ty, kteří zatím nemají odvahu účastnit se sobotního závodu máme letos překvapení: večerní procházku po svazích Krkonoš kterou povede (jak jinak také nadšený skialpinista) herec Jiří Langmajer.

Přejít nahoru