Je to tady zase! Spustili jsme předprodej

Po úspěšném loňském ročníku se Pec pod Sněžkou začátkem příštího roku opět promění v centrum skialpinismu. Od 18. do 21. ledna budou moci všichni příznivci skialpinismu zavítat na desítky odborných přednášek, workshopů a testovat vybavení, nebo si užít výlety po Krkonoších. Nebude chybět ani legendární noční závod Noc Tuleních pásů nebo noční procházka s Ondrou Moravcem.

Předprodej festivalových vstupenek začíná letos s předstihem a my doporučujeme mu věnovat pozornost co nejdříve. To proto, že čím dříve se registrujete, tím méně vás budeme stát. Chceme předejít tomu, aby se nám na festival přihlásila polovina účastníků v posledním týdnu a my horko těžko sháněli vůdce, doplňovali instruktory a přesouvali přednášky. Proto dělíme předprodej do tří cenových pásem a budeme rádi, když využijete toho nejlevnějšího. Více informací najdete tady. Ceny jsme se snažili nastavit tak, aby si účast mohl dovolit opravdu každý. Aby se festival stal především místem, kde se každý rok všichni potkáme, něco se dozvíme a posuneme naši skialpovou úroveň o kus výš. Ať jste začátečníci, nebo zkušení alpinisté.A hlavně, abyste mohli přijet třeba jen na víkend a stále vám to nebylo líto. Festival sice začíná ve čtvrtek, ale parádně si ho užijete, i když dorazíte až v pátek večer.

Program si šijete na míru

Letos je program přímo „našlapaný“. Jedenáct přednášek, dvacet workshopů, přes patnáct osobností, a to všechno najednou během čtyř dní. Čekají vás cestovatelské přednášky z exotických destinací s tipy na skialpové túry a nespočet workshopů i přednášek spojených se sněhem ve všech skupenstvích, počasím nebo lavinami a jejich prevencí! Mezi workshopy najdete i lekce první pomoci nebo konzultace s fyzioterapeutkou. A co víc? Naučíte se lyžovat z kopce i do kopce, po ledovci i v prašanu, rychle i bezpečně. Kdo vás to naučí?

Na festival opět zavítá meteoroložka Alena Zárybnická, aby ukázala, jak se dělá správná předpověď počasí. Již tradičně se hlavně o začátečníky postará olympionik Ondřej Moravec a letos s ním bude možné absolvovat i fitness výběh v trochu sportovnějším tempu! Nově po loňské přednášce Máry Holečka festival navazuje na tradici spíkrů, jenž jsou zároveň držiteli nejprestižnějšího horolezeckého ocenění Piolet d’Or (tzv. Zlatý cepín) a jedné z hlavních přednášek se neujme nikdo jiný než Márův spolulezec a špičkový skialpinista Zdeněk „Háček“ Hák. Z Márových spolulezců navíc nebude jediný. Nová vycházející hvězda Matěj Bernát, který má za sebou například rekordní zimní přechod Vlada „Gypsiho“ Tatarky ve Vysokých Tatrách nebo výstup na všech 82 alpských čtyřtisícovek, bude vyprávět o svém nevšedním životě zubaře/sportovce i svých dobrodružstvích.

Z řady horských vůdců se můžete těšit na Ivana “Doskyho” Doskočila, Vojtěcha Dvořáka, Jána Kořínka nebo sedminásobného vítěze Noci tuleních pásů Radoslava Groha. Za horské záchranáře promluví Martin Honzík nebo lavinový preventista horské služby Robert Dlouhý.

Vrchol přijde po západu slunce 

Pomyslným vyvrcholením SkialpujFESTu je tradiční sobotní hobby závod dvojic: Noc tuleních pásů. V něm si každý může změřit síly na zhruba šestnáctikilometrové trati s tisícimetrovým převýšením a zároveň si zasoutěžit v tombole o hodnotné ceny. Pro ty, co se na závod necítí, si Ondřej Moravec připravil o něco jednodušší procházku při měsíčku okolo trasy závodu, zakončenou svařákem!

Aby toho nebylo málo, bude o víkendu probíhat celodenní testování skialpového vybavení značek Dynafit, Atomic, Salomon, Fisher, Kästle a dalších. Všechny lyže a boty z letošních kolekcí si budete moci zdarma vyzkoušet, porovnat a ještě si k tomu užít doprovodný program a DJ party peckého Bullbaru.

Přejít nahoru