Rychle a zběsile. V horách i v životě

Matěj Bernát
Pátek, 19. ledna 2024
KlonDike music club: 19:00–20:30
Zdarma v rámci základního festivalového vstupného, Volných míst: 122

Matěj Bernát žije za tři životy. Přes týden ho najdete v zubařské ordinaci, přes víkend se stává prakticky vrcholovým sportovcem. Nově ještě k tomu otevírá v Beskydech se svým bratrem Jakubem novou outdoorovou prodejnu Mountain Squat. Jak sám Matěj říká “Někde musíš ubrat, třeba ve spánku…”

Název Matějovo přednášky mluví za vše. Jak skloubit práci s tréninkem? Jak dlouho jde takovéhle tempo vydržet? Co všechno má Matěj za sebou? A co dál plánuje? Přednáška nás provede jeho neobyčejným životem, o kterém se většině z nás jenom zdá.

Mezi Matějovo největší úspěchy patří:

  • ocenění (spolu s Radkem Zavadilem) od ČHS: Talent roku v kategorii hory pod 6000 m n. m. mixový a ledovcový charakter, za traverz Brouillard Ridge (D, M4, WI3, 3500 m)
  • prvovýstup západní stěnou alpským stylem na šestitisícový vrchol Sura Peak (Hongu) s Markem Holečkem v Nepálu. Název cesty: “Simply Beautiful”
  • dokončení projektu 82 x 4000, tedy výstup na všech 82 alpských čtyřtisícovek, který dokončil jako první Čech a nejmladší muž na světě
  • překonání legendárního přechodu Vlada “Gypsiho” Tatarky (50 km a 6000 výškových metrů) ve Vysokých Tatrách a to za rekordní čas 16 hodin a 25 minut (původní rekord zkrátil o 4 hodiny)
  • v rámci propagační akce pořádané značkou Dynafit na podporu sněžných levhartů – Snow Leopard Day, vystoupal na skialpech za 12 hodin 8 857 výškových metrů a překonal tak nadmořskou výšku hory Mount Everest

Přejít nahoru