Co když nebude sníh?

Festival se koná “za každého počasí”. Vzhledem k programu festivalu se dokážeme vyrovnat i se situací, když jsou sněhové podmínky špatné až velmi špatné. Velká část programu se odehrává uvnitř v horských boudách a sálech v Peci, kam na nás počasí nemůže. Samozřejmě je lepší se pohybovat na horách po sněhu a na lyžích než pěšky.. ale s tím nic nenaděláme.

V prvním ročníku jsme si vyzkoušeli, že přesouvat festival v rámci sezony je jednak organizačně náročné a pak se stejně zdaleka netrefíme do času, kdy může většina přednášejících. Tvoříme tedy v extrémně krátkém čase festival prakticky od začátku a to se podepisuje na jeho kvalitě. Takže: SkialpujFEST se koná bez ohledu na počasí.

Trochu složitější je to s Nocí Tuleních pásů: tu pod střechu nepřesuneme. Ale i tam vždy věříme, že se vše podaří uspořádat. Tedy: když není sníh nevěšíme hlavu, věříme v lepší zítřky. A když je nejhůř, určitě to celé vymyslíme tak, abyste vy všichni, kdo se na festival chystáte, byli spokojeni. Anabázi s vracením vstupného nebo jeho přesunem na další rok máme po prvních covidových zkušenostech vypilovanou k dokonalosti.

Přejít nahoru