Základy pohybu po ledovci

Představte si, že stojíte na úpatí ledovce, připraveni vyrazit na skialpovou túru do srdce zasněžených hor. Po krátkém briefingu a kontrole vybavení se vydáte na cestu. Vedeni zkušeným horským vůdcem UIAGM, se naučíte základy efektivního výstupu na lyžích v ledovcovém terénu a dozvíte se, jak správně provádět různé techniky otoček a jaké bezpečnostní pravidla je třeba dodržovat. Jakmile dosáhnete určité výšky, přesunete se k dalšímu bodu programu: bezpečný sjezd. Zde se naučíte, jak se správně a bezpečně pohybovat při sjezdu v ledovcovém prostředí. Vyzkoušíte si i praktické cvičení na sněhovém profilu a výstup i sjezd navázané skupiny na laně.

Jelikož ledovce jsou nejen krásné, ale i zrádné, naučíte se základy jištění lanem, vytváření jistících bodů a navigace v ledovcovém terénu. Všechny tyto dovednosti vám poskytnou nezbytné znalosti a sebevědomí pro vaše budoucí skialpové dobrodružství.

Workshop je ideální pro pokročilejší skialpinisty, kteří se chtějí připravit na náročnější túry v Alpách, včetně ledovcových oblastí.

Přejít nahoru