Co když nebude sníh?

Pohled na aktuální situaci na horách a letmá kontrola předpovědi počasí logicky evokují otázku: „Co s festivalem, když nebude sníh?“ První věc je jasná, letos SkialpujFEST nikam nepřesouváme. Loni jsme si vyzkoušeli, že je to jednak organizačně náročné a pak se stejně zdaleka netrefíme do času, kdy může většina přednášejících. Tvořili bychom tedy v extrémně krátkém čase festival prakticky od začátku a to by se podepsalo na jeho kvalitě. Takže: SkialpujFEST bude v původním termínu 19. – 22. ledna 2023. 

Vzhledem k programu festivalu se dokážeme vyrovnat i se situací, když budou sněhové podmínky špatné až velmi špatné. Velká část programu se odehrává uvnitř v horských boudách a sálech v Peci, kam na nás počasí nemůže. Samozřejmě je lepší se pohybovat od na horách po sněhu a na lyžích než pěšky.. ale s tím nic nenaděláme.

Trochu složitější je to s Nocí Tuleních pásů: tu pod střechu nepřesuneme. Ale i tam věříme, že se vše podaří uspořádat. Tedy: nevěšíme hlavu, věříme v lepší zítřky. A kdyby bylo nejhůř, určitě to celé vymyslíme tak, abyste vy všichni, kdo se na festival chystáte, byli spokojeni. Anabázi s vracením vstupného nebo jeho přesunem na další rok máme po loňských covidových zkušenostech vypilovanou k dokonalosti.

Přejít nahoru